طبرستان

برای مشاهده لیست قیمت مخزن پلی اتیلن طبرستان اینجا را کلیک کنید.

طبرستان و گستره جغرافیایی

   در قرن هشتم حمدالله مستوفی، طبرستان را منطقه ای شامل فریم، هزارجریب، شهمیرزارد، سواد کوه و دماوند معرفی می کند. پایتحت طبرستان پس از حمله مغول مجددا به ساری منتقل گردید و در قرن دهم نام مازندران به جای طبرستان رسمیت یافت. لازم به ذکر است نام مازندران یادآور حماسه های شاهنامه و تاریخ کهن منطقه بود.

تاریخچه ذخیره سازی آب شرب در طبرستان قدیم

   در گذشته به مانند بسیاری از مناطق شهری ایران، شهر های طبرستان قدیم یا مازندران امروزی از آب انبار برای ذخیره و نگهداری آب شرب استفاده می کردند. آب انبار ها مخازنی زیر زمینی هستند که در مواقع پر آبی و رونق بارندگی، آبگیری می شدند. آب ذخیره شده در این سازه ها هنگام استفاده، معمولا خنک و گوارا بودند. سختی بسیار پایین آب های جاری، محافظت از این مخازن از تابش خورشید، تهویه دائمی به کمک سازه های روزمینی گنبدی شکل که دارای بادگیر بودند و استفاده از روش های باستانی تصفیه مانند استفاده از ذغال و … از دلایل این مسئله عنوان می شود. در کنار استفاده از آب انبار ها، آب چاه، قنات، چشمه و نهر ها در شهر و روستا نیز مورد استفاده بوده است.

آب شرب مردم مازندران

  امروزه علی رغم وفور رودخانه ها، بیشتر آب شرب در مازندران به وسیله چاه های عمیق تامین می شود که پس از طی مراحل کلرزنی وارد شبکه لوله کشی آب شهری می شود. در گذشته در هر منطقه این آب ها در منابع آب هوایی فلزی و یا سیمانی ذخیره می شد و با فشار ثقلی وارد آب لوله کشی می گردید. افزایش تراکم در شهرهای مازندران طی دهه گذشته موجب گردیده فشار آب جاری شبکه شهری پاسخگویی رسیدن آب به طبقات بالای ساختمان ها نباشد. به همین دلیل استفاده از منبع آب برای ذخیره و پمپاژ مجدد آن به داخل آپارتمان ها، به راه حلی ناگزیر تبدیل گردید. در حال حاضر بخش عمده ای از نیاز مردم مازندران یا طبرستان قدیم، با کمک مخزن آب پلی اتیلن تامین می گردد. شرکت پلاستونیک یکی از تامین کنندگان اصلی این محصول در مازندران یا طبرستان است.

مخزن مکعبی مخزن افقی مخازن مکعبی مخازن عمودی مخزن مکعبی کوتاه مخازن افقی مادولار مخازن عمودی بلند مخزن افقی وان پلی اتیلن وان پلاستیکی مخازن عمودی کوتاه مخزن کروی سپتیک تانک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *