خرید مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی

خرید مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی

  در این مقاله پرسش های شما در خصوص خرید مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی در اختیار شما قرار داده شده است. لازم به ذکر است که هر کجا از عنوان مخزن پلاستیکی استفاده کردیم منظور همان مخزن پلی اتیلن است. به احتمال زیاد این مقاله بسیاری از پرسش های شما در ارتباط با منبع یا مخزن آب، مخازن اسید و مواد شیمیایی و مخزن پلی اتیلن را پاسخ خواهد داد ولی با این وجود اگر به پاسخ خود نرسیدید می توانید پرسش خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد. پرسشنامه در انتهای این صفحه و پس از پاسخ به سوالات متداول قرار گرفته است.

پیش از خرید مخازن پلی اتیلن پاسخ پرسش های زیر را مطالعه فرمایید:

1- آیا می توانم مخزن پلی اتیلن را در محلی نصب کنیم که دور تا دور آن آب ساکن قرار داشته باشد؟

اگر این احتمال وجود داشته باشد که سطح آب به اندازه 30 سانتی متر و یا بیشتر از سطح پایه ی مخزن دفن شده بالا بیاید، مخزن حتما باید به خوبی محکم شود تا هنگام زهکشی آب جابه جا نشود. آب داخل مخزن و گل و لای اطراف سطح مخزن به محکم نگه داشتن آن هنگام بالا آمدن سطح ایستایی آب کمک میکند.

2- چه نوع سطحی برای نصب مخزن پلی اتیلن در بالای سطح زمین نیاز است؟

هنگام انتخاب محل نصب مخزن باید اطمینان حاصل کنید که زمین محل مورد نظر تراز باشد و زهکشی لازم برای جریان های آب سطحی انجام شده باشد. کف مخزن باید به طور کامل احاطه شود. برای مخازن با حجم بیش از 3000 لیتر، سطحی با لایه های بسیار محکم نگه دارنده لازم است. از همه جهت اطمینان حاصل کنید که پایه و یا سطح قرار گیری یا نگه دارنده شما توان تحمل کردن وزن مخزن را حتی در مقابل زلزله و یا طوفان را دارد.

توجه داشته باشید که اگر مخزن بر روی تخته و یا پایه نصب شود برای بالا بردن قدرت تحمل خاک و یا بتون دقت بیشتری نیاز است. همیشه در هنگام نصب مخزن به مسائل اقلیمی و قدرت تحمل زمین و حتی قوانین ساختمان سازی منطقه دقت کنید.

3- آیا میتوانیم از سکو برای نگهداری مخزن پلی اتیلن استفاده کنیم؟

بله، اما دقت داشته باشید که کف مخزن باید کاملا پوشیده و احاطه شده باشد و اندازه آن از کف مخزن بزرگتر باشد. با این حال برای نصب دقیق پیشنهاد می کنیم با ما کارشناس فروش تماس حاصل نمایید.

4- هنگام حمل و نقل و یا ارسال مخازن چه اقدامات احتیاطی باید انجام شود؟

پلی اتیلن ماده ای انعطاف پذیر ولی در عین حال مستحکم است و اگر نکات ایمنی حمل این مخازن رعایت شود، احتمال اینکه در حین جابه جایی آسیبی ببیند بسیار کم است. با این حال باید در هنگام جابه جایی نکات ایمنی را رعایت کرد. ضمن اینکه در هوای سرد مراقبت بیشتری باید در حمل مخازن صورت گیرد، زیرا پلی اتیلن در هوای سرد شکننده تر خواهد شد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای جابه جایی و حمل مخازن پلی اتیلن را مطالعه فرمایید.

5- آیا میتوانیم به مخازن فشار اعمال کنیم و درواقع به عنوان مخزن تحت فشار از آن ها استفاده کنیم؟

خیر. مخازن پلی اتیلن باید حتما در فشار اتمسفر باشند و یا مجرایی به اتمسفر داشته باشند. به همین دلیل تولید کنندگان درب آن را به صورت کامل هوابند نمی کنند و یا یک ونت یا هواکش تعبیع می کنند. همچنین میتوان آن ها را در ارتفاعات برای تولید فشار آب قرار داد اما نمیتوانند فشار را توسط یک عامل خارجی تحمل کنند. به همین دلیلی مخازن تحت فشار به صورت فلزی تولید می شوند.

ما در این خصوص در مقاله ای با عنوان روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب به طور جامع به این راه کارها اشاره کرده ایم.

6 – آیا نور خورشید بر کارکرد و طول عمر مخازن پلی اتیلن تاثیری می گذارد؟

بدنه ی مخازنی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارند به مرور زمان سفت می شود و در نتیجه اگر تحت فشار زیاد قرار بگیرد، میشکند. اگر در تولید مخازن از محافظ های ضد یو وی استفاده نشده باشد و یا اینکه ماده اضافه شده ناخالصی داشته باشد، فرآیند سفت شدن بسیار سریع تر انجام خواهد شد. به همین دلیل است که مخازن ارزان قیمت علی رغم اعلام گارانتی های طولانی مدت، طول عمر بسیار کوتاه (حتی کمتر از یک سال) دارند ولی مخازن با کیفیت تا 15 – 20 سال بدون مشکل قابل استفاده هستند.

7- آیا می توان تاریخ تولید مخازن پلی اتیلن خریداری شده را متوجه شد؟

اگر مخزن خریداری شده توسط شما از معدود برندهای معتبر بازار باشد و از فروشنده معتبری خریداری شده باشد، امکان اطلاع از تاریخ تولید، تاریخ خرید و مدت زمان باقی مانده از گارانتی آن ها وجود دارد. برای این کار کافی است شماره سریال محصول خریداری شده را داشته باشید. البته در فروشگاه پلاستیک مخزن حتی با اعلام نام خریدار و یا شماره تماس، امکان ارائه تمامی این اطلاعات به مشتریان گرامی وجود دارد.

8- آیا تمامی مخازن پلی اتیلن مخزن آب دات کام دارای محافظ اشعه فرابنفش یا همان UV هستند؟

مواد پلی اتیلن شرکت ما مطابق با آخرین تکنولوژی حاضر، با مواد متعادل کننده اشعه ی ماورابنفش ترکیب شده است. متعادل کننده ها از شدت ضرر اشعه  فرابنفش می کاهند و همین عمر باعث می شود که نسبت به مخازن دیگر از عمر طولانی تری برخوردار باشند.

9- مخازن عرضه شده در فروشگاه پلاستیک مخزن شامل چه گارانتی هایی می شوند؟

مخازن پلی اتیلن ما از نظر ساخت و مواد اولیه، از درجه ی بالای کیفی برخوردار است. به همین دلیل، مخازن پلی اتیلن ذخیره آب و مواد شیمیایی، مخازن سپتیک، مخازن انبساط و وان های پلاستیکی از 60 ماه گارانتی تعویض برخوردار هستند. علاوه بر این، کلیه محصولات پلی اتیلنی دارای 120 ماه خدمات پس از فروش می باشند. توجه کنید که این گارانتی برخلاف ادعای بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان کاملاً واقعی بوده و فروشگاه پلاستیک مخزن تا انتهای فرآیند سرویس دهی گارانتی متعهد به پیگیری برای به انجام رسیدن هر چه سریع تر تعهدات خواهد بود.

10- مخازن تا چه مقدار سنگینی مواد را تحمل می کنند؟

مخازن استاندارد ما دارای چگالی 1 هستند و به راحتی موادی نزدیک به این چگالی را پوشش می دهد. مخازن تقویت شده یا سوپریور عمودی ما که به صورت سفارشی تولید می شوند تا چگالی 2 و یا حتی بیشتر را پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که در اینگونه موارد می توانید از مشاوره های رایگان کارشناسان فنی و فروش مخزن آب دات کام بهره مند شوید. برای ذخیره و نگهداری اسید ها و مواد شیمیایی با چگالی های حتی بالاتر نیز ما راه حل هایی داریم و می توانیم در اختیار شما قرار دهیم.

11- چه موادی برای ساخت مخازن به کار رفته است؟

اصلی ترین ماده مورد استفاده برای تولید مخازن، پلی اتیلن است. مخازن ما با تراکم بالا و یا متوسط پلی اتیلن عرضه می شوند. مقدار پلی اتیلن به کار رفته در مخازن بستگی به اندازه و کاربرد آن دارد. تفاوت های ریزی بین مخازن پلی اتیلن تقویت شده و معمولی وجود دارد. مخازن تقویت شده دارای چگالی، مقاومت شیمیایی و مقاومت ضربه ای بیشتری هستند. لازم به ذکر است که همه ی مخازن موجود، با چگالی بالا نیز سفارش گرفته می شوند.

12- ضخامت دیواره ی مخازن چقدر است؟

ضخامت دیواره ی یک مخزن از بالا تا پایین آن یکسان نیست و بسته به حجم آن ها متفاوت است و به طور کلی ضخامت آن ها به گونه ای تعیین شده است که بتواند فشار ناشی از مواد ذخیره شده در داخل مخزن با چگالی نزدیک به چگالی آب را تحمل نماید. برای سایر مواد شیمیایی با چگالی بالاتر نیاز به استفاده از مخازن تقویت شده پلی اتیلن است.

13- چه نوع مواد شیمیایی را می توان در مخازن نگه داری کرد؟

برای ذخیره مواد شیمیایی در مخازن باید از ویژگی های آن ماده شناخت کافی داشته باشید. حتما از فروشنده مواد شیمیایی ، گواهی ترکیبات شیمیایی MSDS (برگه ی سند سلامت مواد) را تهیه کنید تا متوجه شوید مواد دقیقا از چه ترکیباتی تشکیل شده اند و چه تاثیری می توانند بر روی مخزن داشته باشند. دقت کنید که مخزن و اتصالات با مواد شیمیایی ذخیره شده و دمای مناسب نگهداری آن سازگاری داشته باشد. برای اطمینان بیشتر حتماً از کارشناسان فروش مشاوره کسب نمایید.

14- آیا رنگ مخزن بر روی کیفیت آن تاثیری می گذارد؟

مخازن ما از پلی اتیلن ترکیب شده با مواد متعادل کننده اشعه فرابنفش ساخته شده اند. وظیفه این ماده ی تثبیت کننده، کاهش دادن زیان ناشی از اشعه فرابنفش و در نتیجه افزایش طول عمر مخزن می باشد. رنگ استاندارد برای اکثر مخازن سفید است اما برخی مخازن به رنگ های آبی، زرد، سبز و یا مشکی هم سفارش داده می شوند. رنگ مخزن، عمر آن و یا مقاومتش در برابر اشعه فرابنفش را افزایش نمی دهد.

15- آیا رنگ مخزن تاثیری بر روی رشد جلبک دارد؟

اگر مخزن دارای لایه مشکی رنگ در بدنه خود باشد (سه لایه باشد) در نتیجه نور نمی تواند داخل آن شود و جلبک نمی تواند رشد کند. پس در این حالت رنگ بدنه مخزن هیچ فرقی ندارد که چه رنگی باشد. در غیر این صورت مخازن سیاه سخت تر نور را به داخل مخزن عبور می دهند. رنگ های دیگر هم در صورت تغلیظ می توانند جلوی ورود نور را بگیرند ولی ممکن است باعث تضعیف مخزن شوند چرا که رنگ دانه با غلظت بالا میتواند باعث فاسد شدن پلی اتیلن و کاهش طول عمر مخزن شود. اگرچه که پلی اتیلن با رنگ طبیعی به مقدار بیشتری نور را از خود عبور می دهد اما پلی اتیلن های رنگ شده (به استثنای مشکی) نیز می توانند نور را از خود عبور دهند و بسته به شدت نور ورودی، قابلیت رشد جلبک در آن ها وجود دارد.

16- آیا می توان مواد شیمیایی و یا کود را در مخازن ذخیره آب نگه داری کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید جزئیات و اطلاعات دقیق ماده ای که می خواهید ذخیره سازی نمایید را اعلام بفرمایید. بعضی از مواد در مخازن آب نیز قابل ذخیره سازی هستند ولی عمدتاً برای ذخیره سازی مواد شیمیایی یا کود باید مخزن ذخیره و نگهداری مواد شیمیایی خریداری شود. این مخازن به صورت تقویت شده تولید شده و مختص ذخیره سازی مواد شیمیایی خورنده با چگالی بالا هستند.

17- آیا مخزن آب می تواند پمپاژ آب چاه را بهبود ببخشد؟

بسیاری از مردم از فشار آب چاه خود ناراضی هستند. چاه ها باید به طور مستقیم و به مقدار درخواستی آب را تامین کنند. برای مثال اگر وان حمام شما برای پر شدن نیاز به 20 لیتر در دقیقه داشته باشد، چاه هم باید در دقیقه 20 لیتر آب را در اختیار شما  بگذارد. با استفاده از مخزن آب در کوتاه ترین زمان حجم درخواستی آب مستقیما از مخزن تامین خواهد شد. حال خانواده ای که در روز نیاز به بیشتر از 1500 لیتر آب چاه نداشته باشند، مخزن آب در طول شبانه روز دقیقا همین مقدار را در اختیارشان خواهد گذاشت. به طور میانگین در طول شبانه روز، یک چاه در هر دقیقه حدود 8 لیتر آب تولید می کند. با استفاده از مخزن آب به دلیل عدم رسوخ و هدر رفتن آب، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

18- آیا مخازن برای نگه داری آب دیونیزه شده مناسب هستند؟

مخازن پلی اتیلنی که ما طراحی می کنیم قدرت نگهداری آب دیونیزه شده را تا دمای 100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتی گراد) دارند.

19- آیا اوزون می تواند تاثیری بر روی مخازن بگذارد؟

از عنصر اوزون گاهی برای تصفیه آب استفاده می شود. مخازن با چگالی زیاد سازگاری بالایی با اوزون دارند. مخازن با چگالی کم نیز نسبتا سازگاری خوبی با اوزون دارند اما شاید اوزون تاثیرات منفی مثل رنگ پریدگی و یا خوردگی بر آن بگذارد. اما لوازم پلی پروپیلن DHI ما، سازگاری متوسطی با اوزون دارند و توصیه می شوند که به مدت طولانی در مجاورت اوزون قرار نگیرند زیرا عوارض مختلفی مانند از دست دادن مقاومت و یا تورم را میتوانند در پی داشته باشند. البته غلظت اوزون نیز مسئله ی مهمی است. مخازن ما با اوزون تا غلظت 1000ppm سازگاری دارند اما نگهداری اوزون 100 درصد و خالص در مخازن توصیه نمی شود. در این صورت مخزن باید هر شش ماه مورد بررسی قرار بگیرد.

20- مخازن تا چه درجه ای گرما را تحمل می کنند؟

بسته به مواد شیمیایی ذخیره شده در مخازن، می توانند دما را تا 55 درجه سانتی گراد تحمل کنند. برای نگه داری مواد شیمیایی با دمای خاص حتما با تولید کننده مواد شیمیایی مشاوره کنید زیرا دمای غیر مجاز می تواند باعث کم شدن چگالی مخزن گردد. مخازن فوم دار مخزن آب دات کام می توانند تا دما 90 درجه را نیز تحمل نمایند.

21- آیا دمای انجماد به مخازن صدمه ای می زند؟

دمای انجماد به مخزن آسیبی نمی زند اما اگر بخواهید مایعی را در مخزن نگه داری کنید بدیهی است که منجمد و منبسط خواهد شد. برای جلوگیری از ترک خوردن دیواره، مخزن را کاملا پر نکنید. همچنین به یاد داشته باشید که در دمای سرد دیواره مخازن شکننده تر خواهند شد، بنابراین در حمل و جابه جایی آن دقت بیشتری داشته باشید.

به یاد داشته باشید که لوازم جفت سازی یا اتصال مخازن به یکدیگر سازگاری کمتری با دمای انجماد دارند؛ بنابر این لایه های گرمایشی و یا گرمکن هایی که برای جلوگیری از یخ زدن مواد شیمیایی ذخیره شده در مخزن کار گذاشته می شوند میتوانند به این لوازم هم کمک کنند تا در دمای پایین مقاوم تر باقی بمانند.

22- آیا مخازن قابلیت نگه داری از محصولات نفتی نظیر نفت، بنزین و گازوئیل را دارند؟

برای ذخیره سازی محصولات و مشتقات نفتی مخازن فلزی انتخاب های بهتری هستند و طول عمر بیشتری دارند ولی با این وجود اگر مشکلات استفاده از مخازن فلزی شما را کلافه کرده و می خواهید از مزایای مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی استفاده نمایید، می توانید نفت و گازوئیل را با حفظ نکات ایمنی درون این مخازن ذخیره سازی کنید. البته ذخیره سازی بنزین داخل مخازن پلاستیکی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

23- قطعات مخزن یا همان اتصالات را تا چه حد می توانیم سفت کنیم؟

دقت کنید که اتصالات مخازن را بیش از حد محکم نکنید، در غیر این صورت به مخزن آسیب می رسد و نشتی به وجود می آید.

24- آیا مخازن عرضه شده در پلاستیک مخزن حاوی BPA (بایفنول) هستند؟

مخازن ما از پلی اتیلن ساخته شده اند و در ترکیبات آن ها بایفنول وجود ندارد. بایفنول در پلیکربئنات و اپوکسیز، برای ساخت قوطی به کار می رود. پلی اتیلن مواد اضافی حل شده شیمیایی ندارد و سال هاست که از آن برای تماس مستقیم با مواد غذایی نیز استفاده می شود.

برای مشاهده ابعاد و قیمت منبع آب، قیمت مخزن آب و یا قیمت تانکر آب پلاستیکی به صفحه ابعاد و قیمت ها مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *