انواع تانکر / تانکر پلاستیکی / تانکر فلزی / تانکر سیمانی و چوبی

تانکر آب یا تانکر ذخیره سازی می تواند از جنس پلاستیکی ( پلی اتیلن ) ، فلز ( آهن ، فولاد و  استیل ضد زنگ ) فایبرگلس ، سیمانی و یا چوبی باشد. در گذشته بیشتر تانکر ها از چوب ، سفال و سنگ ساخته می شدند که البته امروز نیز در بعضی از مناطق دنیا مثل آمریکا کم و بیش از آنها استفاده می شوند.

بهترین تانکر کدام است؟

نکته مهم در این رابطه این است که طراحی و جنس تانکر آب باید بگونه ای باشد که هیچ گونه ماده زیان آوری از آنها به آب ذخیره شده وارد نشود. از آنجایی که آب محیط بسیار مناسبی برای رشد و زنده ماندن انواع باکتری ها ، ویروس ها و موجودات ریز میکروسکپی می باشد برای محافظت آن در برابر عوامل بیماری زا میبایست طراحی های لازم انجام شده باشد.

اضافه کردن کلر و یا استفاده از گاز ازن از روش های متداول نگهداری آب آشامیدنی است. کلر اضافه شده به آب لوله کشی شهری معمولاً به اندازه ای است که به خوبی از آب ذخیره شده در داخل مخزن در برابر رشد باکتری ها محافظت می نماید. همچنین یکی از راه های نگهداری بهداشتی آب استفاده از مخازن پلی اتیلنی ضد جلبک می باشد.

پرکاربردترین مصرف تانکر آب برای نگهداری آب آشامیدینی است. ذخیره سازی و نگهداری آب در ابعاد حجیم تر در کشاورزی ، صنایع غذایی ، دامپروری و دیگر صنایع  نیز از اهمیت بسیاری بر خوردار است. تخصیص مخازن آب برای اتفا حریق ( آتش نشانی ) نیز یکی دیگر از اولویت های اصلی واحد های مسکونی و صنایع می باشد.

با توجه به اهمیت مقوله ذخیره سازی و انتقال آب ، در این سایت تلاش می کنیم شما را با افرادی که در حوزه صنعت ذخیره سازی آب در سطح کشور فعال هستند آشنا کنیم و پلی میان شما و آنها به منظور دسترسی هرچه بهتر به اطلاعات ، خدمات و محصولات آنان ایجاد کنیم. همچنین امکانی ایجاد کنیم تا شرکت های فعال در این حوزه ها بتوانند اطلاعاتی در رابطه با خدمات، تولیدات و محصولات و همچنین نحوه دسترسی به آنها را درج کرده و به اطلاع مردم برسانند. در این راستا کلیه اشخاص و شرکت هایی که حداقل در یکی از حوزه های خدمات آبرسانی ، خدمات لوله کشی ، تولید و فروش تانکر و مخزن  اعم از مخزن فلزی، مخزن پلاستیکی ، مخزن هوایی ، مخزن ماشینی ، تانکر چرخدار و تانکر سوخت فعالیت دارند می توانند پس از عضویت در سایت تانکر آب ، اقدام به درج آگهی نمایند .

برای مشاهده ابعاد و قیمت منبع آب، قیمت مخزن آب و یا قیمت تانکر آب پلاستیکی به صفحه ابعاد و قیمت ها مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.