وان حمام ارزان *** ابعاد و قیمت وان حمام پلاستیکی کودک و بزرگسال

وان حمامی پلاستیکیوان حمامی پلاستیکی، گزینه ای عالی برای افرادی است که تمایلی به خرید وان های حمام ثابت گران قیمت ندارند و تمایل دارند وان حمام ارزان قیمت با قابلیت جابه جایی و حمل آسان استفاده نمایند.

وان حمام پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن درجه یک استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر ضربات و فشار آب کاملاً مقاوم است.

مزایای وان حمامی پلاستیکی

وان حمامی پلاستیکی به طور ویژه برای استفاده در حمام های خانگی تولید شده اند قیمت به مراتب پایین تری نسبت به سایر وان ها دارند و پس از استفاده به راحتی می توان آنها را به خارج از حمام انتقال داد. علاوه بر این می توان وان پلاستیکی را به طور ثابت نیز استفاده کرد.

ویژگی کلی وان های حمام پلاستیکی، تولید شده از پلی اتیلن با کیفیت و درجه یک شامل موارد زیر است:

*سبک و انعطاف پذیر            * استفاده آسان بدون نیاز به نصب               *مقاوم در برابر ضربه و فشار

*عدم اتلاف دمای آب             *مقاوم در برابر اشعه فرابنفش نور آفتاب     *مقاومت در برابر خوردگی

*قیمت کمتر نسبت به سایر وان ها       *گارانتی و ضمانت نامه محصول    *استانداردهای بهداشتی

مهم ترین ویژگی وان حمام پلی اتیلنی که در بازار داخلی به اسم وان حمام پلاستیکی هم شناخته می شود، کم جا بودن و همچنین قابلیت جا به جایی آسان ( پرتابل،  Portable) این محصول است. وان های قدیمی مانند وان های سرامیکی، فضای زیادی را اشغال می کنند که همین موضوع نصب وان در حمام آپارتمان های امروزی که اغلب کوچک هستند را سخت و یا به طور کلی غیر ممکن می کند. جاگیر بودن وان های قدیمی به علاوه هزینه و مشکلات مربوط به نصب آن ها، خیلی از افراد را از نصب وان در حمام خود کاملا منصرف می کرد. در نقطه مقابل، وان های پلی اتیلنی هیچکدام از مشکلات ذکر شده را ندارند.

بیایید به شباهت ها و تفاوت های وان پلی اتیلنی (وان پلاستیکی) و وان های سرامیکی نگاهی نزدیک تر داشته باشیم؛

وان حمام پلاستیکی کوچک

وان حمام پلاستیکی مدل 133

 

25,580,000ریال26,860,000ریالانتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

وان حمام پلاستیکی بزرگسال

وان حمام پلاستیکی مدل 153

 

27,360,000ریال28,730,000ریالانتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

 

  • وزن

وان های سرامیکی به طور میانگین 150 تا 200 کیلوگرم وزن دارند. این عدد برای وان های فلزی تا 400 کیلوگرم ! و حتی بیشتر نیز می رسد که برای ساختمان های امروزی بسیار سنگین به حساب می آید و البته فراموش نکنید که به این عدد، وزن آب داخل وان و همچنین فرد داخل وان را نیز اضافه کنیم؛ عدد وزن مجموع می تواند در بسیاری از ساختمان ها به کف حمام و سقف طبقات پایینی خسارت مالی وارد کند و شما و همسایگانتان را به دردسر بیاندازد. اما یکی از نقاط قوت وان های حمام پلاستیکی وزن پایین آن ها است به طوری که یک وان بزرگسال  پلی اتیلنی به طور معمول وزنی بین 14 تا 20 کیلوگرم دارد. وان های فایبرگلاس نیز کمی از وان های پلی اتیلنی سنگین تر هستند و وزن آن ها بین 30 تا 35 است.

  • نحوه نصب و استفاده

همانطور که بالاتر نیز خواندید، وان های سرامیکی و فلزی وزن بالایی دارند و به همین دلیل امکان جا به جایی و یا خارج کردن وان از حمام، پس از اتمام استحمام وجود ندارد. به همین دلیل است که این نوع وان ها را به اصطلاح ” تو کار” یا همان به طور ثابت و دائم نصب می کنند. وان های پلاستیکی به واسطه سبک بودنشان دست شما را باز می گذارند؛ می توانید برای استفاده وان را به حمام ببرید و بعد از اتمام استحمام وان را به دیوار حمام تکیه دهید و یا آن را از حمام خارج کنید. همچنین می توانید وان پلاستیکی یا همان پلی اتیلنی را پس از زیر سازی مناسب، به طور دائمی نصب کنید و از آن به طور ثابت استفاده کنید.

  • نگه داشتن دمای آب

” بعد از یک روز سرد و سخت کاری در فصل زمستان به خانه بر می گردید و برای خستگی در کردن به فکر حمام آب گرم می افتید. وان را پر می کنید و دمای آب را هم بررسی می کنید. همه چیز آماده ست و داخل وان لم می دهید. حالا و بعد از فقط چند دقیقه آب کاملا سرد می شود و تجربه آرامش بخشی که به دنبالش بودید خیلی زود تمام می شود. “

اگر تا به حال در وان فلزی یا وان سرامیکی حمام آب داغ کرده باشید، حتما شما هم تجربه ای مشابه با داستان بالا داشته اید. اما مشکل نه از پکیج آب گرم کن واحد شما است و نه از سرد بودن بیش از حد هوای داخل حمام !

وان های فلزی و سرامیکی توانایی نگه داشتن دمای آب را ندارند به طوری که آب داخل آن ها خیلی زود سرد می شود. البته وان های سرامیکی نسبت به وان های فلزی عملکرد بهتری در این بخش دارند اما باز هم نمره قابل قبولی نمی گیرند. وان های پلی اتیلنی که با نام وان پلاستیکی هم شناخته می شوند، در نگه داشتن دمای آب به طرز چشمگیری بهتر از وان های نسل قبل از خود عمل می کنند. اتلاف دمای آب در این وان ها بسیار پایین است و وان پلاستیکی هیچگاه بین شما و یک حمام آرامش بخش در فصل های سرد سال فاصله نمی اندازد. وان هایی که از فایبرگلاس ساخته شده اند نیز بهتر از وان های قدیمی دمای آب را حفظ می کنند اما باز هم به قدرت وان های پلی اتیلینی نیستند.

  • استحکام و مقاومت

مقایسه کردن استحکام وان ها با یکدیگر کمی پیچیده است زیرا مقاومت آن ها در شرایط گوناگونی سنجیده می شود. برای مثال وان های پلی اتیلنی، فایبرگلاس و یا چوبی را نباید تحت هیچ شرایطی در کنار شعله آتش قرار داد، در صورتی که وان های فلزی و سرامیکی محدودیتی در این باره ندارند. اگر معیار مقایسه را فشار فیزیکی در نظر بگیریم، وان های فایبرگلاس به خاطر خشک و شکننده بودن، عملکرد قابل قبولی نداشته و خیلی سریع می شکنند. اما پلی اتیلن به طور کلی در زیر فشار، مانند فایبرگلاس خشک نیست و با قابلیت انعطاف پذیری اش عملکرد خوبی مقابل فشار فیزیکی دارد. وان سرامیکی نیز مانند پلی اتیلن خشک بوده و اگرچه به زودی فایبرگلاس نمی شکند، اما سطح آن ها پریده می شود ( مانند لب پر شدن ظروف آشپزخانه). وان های فلزی ( آهنی و چدنی و … ) بیشترین استحکام را دارند اما وزن 1 تنی آن ها ( در حالت پر ) و ثابت بودنشان باعث شده است تا انتخاب مناسبی برای زندگی و آپارتمان های امروزی به حساب نیایند.

  • مقاومت در برابر خوردگی

برای تمیز و ضد عفونی کردن دوره ای وان حمام، حتما شما هم با توجه به میزان استفاده، در فواصل زمانی مشخصی از مواد شوینده استفاده می کنید. مواد اسیدی موجود در این شوینده ها، بر روی وان های فلزی تاثیر مخربی دارد زیرا آهن یا چدن خاصیت ضد خورندگی در مقابل مواد اسیدی ندارند. اما بالعکس، پلی اتیلن و فایبرگلاس خاصیت ضد خورندگی دارند ( تا جایی که برای ذخیره سازی اسید ها از مخزن پلی اتیلنی استفاده می شود. )

  • قیمت مناسب

در بحث تفاوت قیمت ها، وان های فلزی، سنگی و چوبی قیمت بالایی داشته و حتی برخی از مدل های این وان ها جزو کالا های لوکس به حساب می آیند. در رده بعدی وان های سرامیکی قرار می گیرند که با هزینه پایه ای حدود 8 تا 10 میلیون تومان شروع می شوند و برخی مدل ها تا 20 – 25 میلیون تومان هم قیمت دارند. وان های پلی اتیلنی مقرون به صرفه ترین انتخاب حال حاضر در بازار داخلی هستند که تجربه دلنشین حمام کردن و همچنین آب درمانی را با هزینه ای معقول و مناسب به خانه ها می آورند.

 

وان فایبرگلس وان فلزی وان سرامیکی وان پلی اتیلن ویژگی
× × وزن  مناسب
× × نگه داشتن دمای آب
امکان نصب ثابت
× × × جا به جایی آسان
× × × قیمت مناسب
× استحکام و مقاومت بالا
× × مقاومت در برابر خوردگی

(پس از گذشت 1 -2 سال)

*  در بازار جهانی هر دو وان پلی اتیلن و وان فایبر گلس زیر شاخه وان های پلاستیکی در نظر گرفته می شوند.

آیا نگران پلاستیکی بودن و استحکام وان حمامی پلاستیکی هستید؟

به دلیل اینکه از گذشته ذهنیت ما در رابطه با محصولات پلاستیکی همواره محصولاتی با شکننده ای و کیفیت پایین بوده است احتمالاً بسیاری از شما با شنیدن نام وان حمام پلاستیکی نیز چنین تصوری خواهید داشت.

وان حمام پلاستیکی
وان حمام پلاستیکی – وان حمام پلی اتیلن – وان پلاستیکی حمامی قابل حمل ارزان قیمت

در این خصوص باید بگوییم که وان پلاستیکی حمام از پلی اتیلن 3840 با ضخامت بسیار مناسب تولید شده است. استحکام این وان شما را شگفت زده خواهد کرد ضمن اینکه این استحکام همراه با انعظاف ذاتی پلی اتیلن ترکیب شده. برای اینکه جای هیچ گونه شک و شبهه ای باقی نماند این محصولات با گارانتی تعویض 4 ساله عرضه می شوند. البته ما بعید میدانیم در صورت رعایت نکات ساده زیر روزی نیازمند به استفاده از این گارانتی شوید.

  • از نصب وان حمام در نزدیکی شعله و آتش اجتناب نمایید.
  • سطح محل نصب وان کاملاً باید صاف باشد و هیچگونه نا همواری وجود نداشته باشد.
  • از برخورد شدید اجسام نوک تیز به بدنه وان پلاستیکی حمام اجتناب شود.

کاتالوگ وان حمام پلاستونیک

آب درمانی در خانه؛ خواص فوق العاده آب درمانی را با وان های پلاستیکی به خانه بیاورید

تقریبا در طب سنتی تمامی تمدن ها آب و آب درمانی جایگاه ویژه ای داشته اند. در علم پزشکی مدرن هم آب درمانی یا همان هیدروتراپی ( به انگلیسی : Hydrotherapy )، برای درمان و یا کمک به درمان بسیاری از مریضی ها مانند درد دیسک کمر، درد آرتروز مفاصل، گرفتگی و کوفتگی عضلات و … پیشنهاد می شود. بنابر این خواص فوق العاده آب درمانی برای همه پیدا است، اما متاسفانه امکان انجام این کار برای همه میسر نیست؛ هزینه های بالای فیزیوتراپی، عدم دسترسی به استخر ها و اماکن ورزشی، کمبود وقت به خاطر مشغله های کاری روزانه و بسیاری از مشکلات دیگر اجازه استفاده از این خواص را به همه نمی دهند. یکی از راه های جایگزین برای افرادی که پر مشغله هستند، آب درمانی در خانه است. آب درمانی در خانه تجهیزات زیادی نمی خواهد و تنها با یک وان می توانید آب درمانی خانگی را در حمام خودتان شروع کنید. البته با اضافه کردن نمک دریا، عسل، شیر و … داخل وان می توانید از خواص معجزه آسا این مواد نیز بهره مند شوید ( به زودی مقاله ای در این باره بر روی سایت پلاستیک مخزن گذاشته می شود ). اما ابتدا بیایید نگاهی داشته باشیم به خواص استحمام با آب سرد و آب گرم، آن هم بدون هیچ گونه افزودنی.

فواید حمام کردن در وان آب سرد

آب سرد جریان خون را کاهش می دهد و به همین دلیل برای کاهش ورم در قسمت آسیب دیده ( مفصل و عضله ) و یا کاهش درد عضله بسیار موثر است. یکی دیگر از فواید استحمام با آب سرد، تقویت سیستم ایمنی بدن است.

فواید حمام کردن در وان آب گرم

آب گرم بالعکس آب سرد، جریان خون را افزایش می دهد. افزایش جریان خون در نواحی آسیب دیده بدن، باعث رفع کوفتگی و خستگی عضلات می گردد. همچنین حمام آب گرم می تواند به مقابله با سرماخوردگی و نشانه هایش مثل سر درد، سرفه و … بسیار کمک کند.

ابعاد و قیمت وان حمامی پلاستیکی

وان حمامی پلاستیکی کوچک :  ابعاد : طول 126 cm و عرض 69 cm و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 65 cm و حداکثر ارتفاع آبگیری 46 cm می باشد. یک فرد بزرگسال با 175 سانتیمتر قامت می تواند با خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.

وان حمامی پلاستیکی بزرگ (وان حمامی بزرگسالان – توقف تولید) : ابعاد طول 158 cm و عرض 69 cm و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 67 cm و حداکثر ارتفاع آبگیری 46 cm سانتی متر می باشد.  یک فرد بزرگسال با 175 cm قامت می تواند بدون خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.

وان حمامی پلاستیکی بزرگ مدل PL (وان حمامی بزرگسالان) : ابعاد طول 153 cm و عرض 70 cm و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 58 cm و حداکثر ارتفاع آبگیری 48 cm سانتی متر می باشد.  یک فرد بزرگسال با 175 cm قامت می تواند بدون خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.

تصویر وان حمام وان حمامی پلاستیکی کودک و بزرگسال

برای اطلاع از قیمت بروز وان حمام پلاستیکی کودک و بزرگسال و خرید وان پلاستیکی ارزان با شماره 02144547116 تماس بگیرید.

آیا می توان از وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی) به صورت دائمی و ثابت و به جای وان سرامیکی استفاده کرد؟

بله. با زیر سازی مناسب می توان از این وان ها به صورت دائمی استفاده کرد. در پایین این وان ها امکان سوراخ کاری و نصب خروجی امکان پذیر است.

اتصالات وان را در کدام قسمت نصب کنم؟

اگر قصد دارید وان را به صورت ثابت و دائمی نصب کنید، خروجی را در کف وان در نظر بگیرید تا به طور مستقیم تخلیه به لوله فاضلاب کف حمام صورت بگیرد. اگر قصد نصب دائمی را ندارید بهتر است خروجی در وجه کناری وان و چند سانتی متر بالاتر از کف وان صورت بگیرد. به این صورت می توانید حدود 90 درصد از حجم آب داخل وان را پس از استحمام از طریق همین خروجی، تخلیه کنید و سپس با تکیه دادن کج کردن وان و یا تکیه دادن آن به دیوار حمام، 10 درصد باقی مانده را نیز به طور کامل تخلیه کنید .

خرید وان پلاستیکی ارزان، قیمت وان پلاستیکی ارزان، قیمت وان پلاستیکی بزرگسال، خرید وان پلاستیکی بزرگسالان، وان ارزان قیمت، قیمت وان حمامی پلاستیکی کودک

برای مشاهده ابعاد و قیمت منبع آب، قیمت مخزن آب و یا قیمت تانکر آب پلاستیکی به صفحه ابعاد و قیمت ها مراجعه نمایید. همچنین علاوه بر وان حمام پلاستیکی، وان های پلاستیکی صنعتی و شیلاتی نیز موجود می باشند. برای مشاهده لیست ابعاد وان پلاستیکی صنعتی و شیلاتی کلیک نمایید. برای مشاهده لیست قیمت مخزن پلی اتیلن نیز اینجا را کلیک نمایید.