مخزن آب پلی اتیلن چند لایه تهیه کنم؟

   مخزن آب پلی اتیلن سه لایه یا تک لایه؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

مخازن پلی اتیلن در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند. به علت نیمه شفاف بودن نسل اول مخازن پلی اتیلنی یا همان مخازن بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره مخزن عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می ساخت. این جلبک ها پس از خزان و مرگ، غذای باکتری های بی هوازی را فراهم می کردند که از بدن آن ها تغذیه می کردند. این فعالیت بیولوژیک موجب این می گردید که آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد. این جلبک های مرده، حین تجزیه به وسیله باکتری ها، بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نامطبوع به آب می داد. برای حل این مشکل مخازن ابتدا به صورت دو لایه (مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه ( مخازن سفید رنگ ) تولید شدند.

در مخازن 3 لایه، لایه میانی مشکی رنگ بوده و مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن می شود. به این ترتیب جلبک ها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند. با همین روش شرکت پلاستونیک حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی، سه لایه سفید و رنگی، چهار لایه، فوم دار، پنج لایه و… می نماید.

تفاوت مخزن پلی اتیلن سه لایه با تک لایه

مخازن پلی اتیلن سه لایه پلاستونیک

   مخازن پلی اتیلن سه لایه شرکت پلاستونیک کاملا ضد جلبک هستند و برای تمام شایط آب و هوایی طراحی و تولید می شوند. در مناطق بسیار گرمسیر و سردسیر به جای عایق پیچ ساختن مخزن، می توانید از مخازن چهار لایه فوم دار پلاسنونیک استفاده کنید. لازم به ذکر است که مخازن پلی اتیلنی سه لایه شرکت پلاستونیک در تمام شرایط آب و هوایی ایران قابل استفاده می باشند و کاملا ضد جلبک و آنتی باکتریال هستند.

تفاوت مخزن پلی اتیلن تک لایه با سه لایه
مخزن سمت راست به صورت سه لایه و مخزن سمت چپ تک لایه می باشد. همانطور که مشاهده می کنید مایع درون مخزن تک لایه به دلیل نمیه شفاف بودن بدنه، از بیرون آن قابل مشاهده است در صورتی که امکان مشاهده مایع از بیرون در مخازن 3 لایه وجود ندارد. دلیل این امر هم روشن است، در مخازن 3 لایه نور خورشید به هیچ وجه به داخل مخزن نفوذ نکرده و به مایع درون مخزن هم نمی تابد.

مشخصات لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه:

لایه اول ( لایه خارجی / سفید ):
مقاوم در برابر تمامی عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید که باعث کاهش تولید حرارت از نور جب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت طولانی می گردد.
(رنگ و ضخامت این لایه با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قابل تغییر است)

لایه دوم (لایه میانی/ مشکی):
این لایه مانع از عبور و نفوذ نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. وظیفه اصلی این لایه جلوگیری کامل از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن است. این لایه اثرگذاری نور خورشید به مایع درون مخزن را به صفر می رساند و اینگونه امکان رشد جلبک به طور کامل از بین می رود.

لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ):
این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل مخزن است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون مخزن نمی گذارد. لازم به ذکر است که تمامی این لایه ها به صورت food grade تولید می شوند و هم ماده اولیه و هم محصول تولید شده نهایی مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند. همچنین کلیه محصولات ما نشان سیب سلامت و علامت استاندارد را نیز دارا می باشند.

آزمایش میزان نور ورودی به داخل مخازن پلی اتیلن سه لایه پلاستونیک (مخازن ضد جلبک)

در صورتی که ویدیو با کیفیت پایینی برای شما نمایش داده می شود می توانید از قسمت تنظیمات ویدیو کیفیت آنرا افزایش داده و مجدداً مشاهده نمایید.

پرسش های متداول

فرق مخزن آب پلی اتیلن سه لایه با تک لایه در چیست؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره مخزن عبور می کند و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می سازد. این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فراهم می کنند که از بدن آنها تغذیه می کرده. این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد… ( ادامه در مقاله)

لایه های مخازن پلی اتیلن چه مشخصاتی دارد؟

لایه اول ( لایه خارجی / سفید ): مقاوم در برابر تمام عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید… لایه دوم (لایه میانی/ مشکی): این لایه مانع عبور نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ): این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل مخزن است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون مخزن نمی گذارد از مواد کاملا بهداشتی یا همان food grade … ( ادامه در مقاله )

 

 

 

10 thoughts on “مخزن آب پلی اتیلن چند لایه تهیه کنم؟

  • مدیر میگوید:

   سلام. متاسفانه تولید مخزن پشت نیسانی در شرکت پلاستونیک متوقف شده است و در حال حاضر موجود نداریم.

 1. حسین میگوید:

  مخزن هشت هزار لیتری میخواستم بگیرم واسه آبیاری باغ. چند لایه باشه بهتره و قیمت آن چقدر هست

 2. اسماعیلی میگوید:

  سلام.من منبعی برای ذخیره آب درشهرستان میخوام.امانمیدونم‌ منبع فلزی بهتره یاپلی اتیلن.وچون این آب روبرای نوشیدن میخوام برام نمیدونم کدوم سلامت وکیفیت بهترآب روتامین میکنه.درضمن قیمت منبع 2000لیتری روهم میخواستم بدونم؟

  • مدیر میگوید:

   سلام برای آب شرب جنس مخزن باید فودگرید باشد. مثل مخزن استیل ضد زنگ و یا مخزن پلی اتیلن که از پلی اتیلن فودگرید تولید شده است. برای دیدن قیمت لطفا به صفحه ابعاد و قیمتها بروید

 3. مجید میگوید:

  سلام
  من برای دامداری خود نیاز به مخزن 20000 لیتری عمودی دارم. قیمت 4 لایه و 5 لایه میخواستم.

  • مدیر میگوید:

   سلام. لطفاً شماره تماس خودتون رو برای ما اعلام بفرمایید تا قیمت و زمان تحویلشو خدمتتون اعلام کنیم

 4. یوسف میگوید:

  سلام مخزن اب میخواستم واسه یه ساختما یک طبقه اول چند لیتری مناسبه و دوم اینکه اصفهان کجا میشه مخزن شما راتهیه کرد

  • مدیر میگوید:

   سلام. برای یک واحد 200 تا 250 لیتر حجم ذخیره آب مورد نیاز است. شماره تماستون رو برای ما بفرستید تو سیستم ثبت کنیم تا از نمایندگی اصفهان با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *