دستورالعمل نصب مخزن آب، منبع آب و تانکر آب پلاستیکی (مخزن پلی اتیلن)

نصب مخزن آب، منبع آب یا تانکر آب پلاستیکی که با عنوان مخزن پلی اتیلن نیز شناخته می شود اهمیت بسیاری دارد و یکی از اصلی ترین فاکتورها در افزایش طول عمر مخازن پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن می باشد. مخزن آب پلی اتیلن علی رغم مزیت های فراوانی که دارد ولی باید نکات مهمی را در نصب آنها در نظر گرفت. در ادامه به این نکات اشاره خواهیک کرد. بدیهی است عدم رعایت این نکات در نصب مخزن آب، می تواند باعث آسیب دیدن منبع یا تانکر آب پلاستیکی شود و مشکلاتی نیز در فرایند گارانتی و خدمات پس از فروش به وجود آورد.

دستورالعمل نصب مخزن آب پلاستیکی

دستورالعمل نصب و استفاده از مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی

 

1- طی تماس با شرکت از سازگاری ماده شیمیایی که قرار است در داخل مخزن نگهداری شود با پلی اتیلن و جنس اتصالات خود مطمئن شوید.

2- مخازن برای استفاده در شرایط  فشار اتمسفریک  طراحی شده اند لذا از هوابند نمودن درب پیچی مخزن خودداری فرمایید تا در هنگام مکش پمپ امکان ورود هوای جایگزین وجود داشته باشد (برای جلوگیری از ایجاد فشار منفی داخل مخزن)

3- هرگز مخزن پلی اتیلنی را به طور مداوم در معرض حرارتهای بالای 55 سانتیگراد  قرار ندهید .(دمای مایع داخل مخزن از 55درجه سانتیگراد بیشتر نشود.)

4- توجه داشته باشید طراحی مخزن بر اساس چگالی مایع  1.7 برابر آب و دمای 25 درجه سانتیگراد است . در صورت افزایش دما تا 55درجه سانتیگراد میزان چگالی قابل تحمل برای مخزن به شدت افت می کند (نزدیک به یک کیلوگرم بر لیتر می شود) . در صورت نیاز به مخزنی با مشخصات خاص با ما تماس بگیرید.

5- هرگز مخزن پر شده را جابجا نکنید.

6- در هنگام نصب حتما از اتصالات انعطاف پذیر جهت ارتباط مخزن آب با پمپ استفاده نمایید. لرزش پمپ و یا وزن اتصالات می تواند سبب بروز نشت از محل اتصال با منبع آب گردد.

7- مخازن باید در دوره های زمانی معینی بازدید شوند. خصوصا محل ورود اتصالات که احتمال بروز نشت وجود دارد.

8- همیشه بیرون و درون مخزن را تمیز نگهدارید .

9-از باز گذاشتن درب مخزن خودداری کنید.

10- سطح زیر مخزن یکدست باشد .

11- مخزن را دور از آتش و اجسام داغ نگه دارید .

12- از برخورد اجسام تیز به مخزن جداً خودداری نمایید .

13- مخزن را دور از جریان الکتریسیته قرار دهید .